Sedamdesetih godina 20. stoljeća Frank Lucas, neobrazovani vozač postao je prvi uvoznik heroina za područje New Yorka. Iskoristivši vijetnamski rat da izravno od proizvođača, daleko jeftinije od konkurencije nabavlja daleko kvalitetniji heroin omogućilo mu je da postane dio tadašnje elite. Na drugoj strani Richie Roberts, pošteni policajac sa zadatkom.
Nakon terorističkoga napada na američko radničko naselje u Rijadu, glavnome gradu Saudijske Arabije, agenti FBI-a vođeni Ronaldom Fleuryem (Jamie Foxx) uspijevaju se probiti do mjesta napada unatoč protivljenju saudijskih, pa i američkih vlasti. Tek uz pomoć lokalnoga časnika Farisa Al Ghazia (Ashraf Barhom) uspijevaju dobiti puni pristup mjestu napada i pokrenuti lov na odgovorne.
„Nešto je trulo u državi Danskoj“ ustvrdio je Shakespeareov Hamlet i ušao u legendu. No, englezi su se ni krivih, ni dužnih danaca dohvatili još stoljećima ranije. „Beowulf“ je drevni engleski ep neznanog autora zapisan između 8. i 11. stoljeća, a usmeno prenošen vjerojatno još mnogo ranije. Ispisan je kroz punih 3183 redaka, a u Engleskoj ima status nacionalnog epa.
"Pčelin film" punopravni je izdanak moderne industrije animacije sa svim karakteristikama koje diče novije Dreamworksove naslove. Orijentacija na daleko širu publiku posljednjih godina odmaknula je Dreamworksov animirani film od ideje dječjeg proizvoda, te ga ustanovila kao apsolutno ravnopravan filmski izričaj. Danas kada je računalna animacija gotovo samostalno umjetničko područje zaista je suvišno raspravljati o njezinoj kvaliteti u jednom Dreamworksovom, visokobudžetnom naslovu.
„Pjevajte nešto ljubavno“ film je Gorana Kulenovića (režija / scenarij) koji bi vam mogao biti poznat po radu na sitcomu „Bitange i princeze“. Film je inače najavljivan kao “prvi hrvatski rock 'n' roll film“ a krajem prošle godine, odmah po izlasku, pokupio je dvije nagrade i to: nagradu publike na filmskom festivalu u Motovunu te nagradu za najbolji film po izboru publike filmskog festivala u Puli.
Prvi susret sa Juno mi je bio pri gledanju dodjele Oscara, i iako mi sama tema filma nije predstavljala neki preveliki mamac, kao vjerni vojnik jedne od divizija kino pohoditelja (poznate po tome što često izvršava „operacije“ vezane uz Oscara), rekoh „ajd!“ da pogledamo još jednu teen trudnoću na velikom ekranu. Već uvodna špica je tako brižno izvedena da vam tu postaje jasno da vas čeka nešto posebno.
"Živi i mrtvi" prikazuju dvije paralelne ratne priče, međusobno vremenski odvojene pola stoljeća, a koje povezuje rat u istom kraju, ali i rodbinska povezanost glavnih likova. Jedna prati Tomu, vojnika HVO-a koji se za vrijeme hrvatsko-bošnjačkih sukoba sa skupinom suboraca povlači iz okupirane zone a put ih vodi preko zloglasnog Grobnog polja. Druga priča pak prati njegovog djeda Martina koji je prije 40-ak godina, za vrijeme Drugog svjetskog rata također išao istim putem. I jedan i drugi će otkrili zašto Grobno polje nosi to zloglasno ime...
"U 3 i 10 za Yumu" zasigurno je najbolji vestern snimljen 50-tih godina prošlog stoljeća, a mnogi kažu i jedan od ponajboljih vesterna ikad snimljenih. Film je to u kojemu nema manijakalnih i sadističkih negativaca, nema mačo isfuravanja, žvakanja duhana, i bacanja dolara u pljuvačnicu, kauboja ispeglanih košulja ili kulerskog odmjeravanja i ultra brzog potezanja pištolja u frajerskim dvobojima, nema svega onoga što je vestern žanr pretvorilo u lakrdiju. Film počiva na ljudskoj priči koja se zasniva na odnosu dvojice ljudi, bezdušnog odmetnika i poštenog farmera koji se trudi spasiti obitelj od gladi.
Godina je 1938, kolonijalna Indija na prekretnici je političkih zbivanja koja državu tresu do same srži tradicionalizma. Moć Mahatme Gandija raste. U žiži zbivanja je djevojčica Chuyia kroz čiji život pratimo priču o sudbini indijskih udovica. Chuyia je udana još kao mala, toliko davno da se svadbe niti ne sjeća, no živi s roditeljima dok ne stekne punoljetnost kad će otići kod supruga. Napunivši osam godina, Chuyia ostaje udovica, što po tradiciji ne nudi velik izbor. Može biti kremirana skupa sa suprugom, ili se povući u askezu i ostatak života provesti u molitvi. Roditelji Chuyu odvode u ašram znan kao kuća udovica.